Blog
Homo homini lupus est
skamander
skamander Chcę być CZŁOWIEKIEM
1 obserwujący 12 notek 4461 odsłon
skamander, 16 lipca 2017 r.

PiS znowu konsoliduje opozycję i wzmacnia KOD

288 15 0 A A A

Tysiące ludzi pojawiło się na manifestacji przeciwko upolitycznieniu sądownictwa. To nie była pikieta - to była manifestacja! Partia rządząca już przejęła władzę nad Trybunałem Konstytucyjnym, Prokuraturą, służbami specjalnymi (możliwość inwigilacji internetu), TVP a obecnie stara się przejąć niezależne sądownictwo i przekształcić je w podległe politykom. Ustawy zatwierdzone przez Sejm i dotyczące sędziów, daje władzy pełną kontrolę nad sędziami. Podobnie krzyczał Goebbels:

 

"Silne państwo musi mieć możliwość usuwania ze stanowisk nienadających się urzędników. Odnosi się to również do sędziów. Koncepcja nieusuwalności sędziów zrodziła się w obcym świecie intelektualistów, w świecie wrogim narodowi ..."

 

Hitlerowcom też przeszkadzało niezależne sądownictwo! Władza jest skrępowana, kiedy działają niezawisłe sądy i dlatego pan Kaczyński z uporem maniaka chce sędziów uzależnić od woli polityków. Przeciętny obywatel może sobie nie zdawać sprawy z zagrożenia jakie płynie w odniesieniu do każdego polskiego obywatela. Ale niech tylko przysłowiowy Kowalski będzie chciał złożyć skargę do sądu o naruszenie jego dobrego imienia przez pisowskiego aparatczyka, to szybko przekona się, że sędzia zależny od polityków będzie bronić polityków a nie przeciętnego Kowalskiego.

 

PiS, chcąc zawładnąć środowiskiem sędziowskim, nie tylko zjednoczył sędziów przeciwko PiS-owi, ale powoli jednoczy opozycję. Dzisiaj stanęli obok siebie ludzie z KOD-u, z SLD, ludzie z Nowoczesnej i Platformy. Wyborcy PO, którzy odeszli od tej partii i zagłosowali na PiS, czy inne ugrupowania, to obecnie zaczynają żałować tamtych swoich decyzji i zapewne zaczną wracać, by nie dopuścić w Polsce do dyktatury. I z tym powinien liczyć się pan Kaczyński. Słupki w sondażach to jeszcze nie wszystko - pan Komorowski miał bardzo wysokie poparcie w sondażach a jak to wyglądało w czasie wyborów, to przekonał się pan Komorowski.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Panie Sowiniec, dziwię się temu, że są tak negatywne emocje odnośnie oddelegowania z PO pani...
  • Ma Pan rację - tamci byli źli, ale obecni są jeszcze gorsi. I w jednym jak i drugim przypadku...
  • Pani Marto.luter, pan Prezydent do wyborów jest potrzebny Nowogrodzkiej, a nie odwrotnie. Ma...

Tagi

Tematy w dziale Społeczeństwo